
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 6 |
| Output Type | Push-Pull |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Propagation Delay | 13.6 ns |
| High Level Output Current | -4 mA |
| Low Level Output Current | 4 mA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Output Lines | 6 |
| Number of Input Lines | 6 |
Stock: 981
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33171
Ext.Price$0.33171
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33171 | $0.33171 |
| 10 | $0.30623 | $3.06230 |
| 25 | $0.28271 | $7.06775 |
| 50 | $0.26100 | $13.05000 |
| 100 | $0.24095 | $24.09500 |
| 300 | $0.22244 | $66.73200 |
| 500 | $0.20535 | $102.67500 |
| 1000 | $0.18958 | $189.58000 |
| 3000 | $0.17502 | $525.06000 |
| 5000 | $0.16158 | $807.90000 |
